0402N4R7D500CT
Manufacturer:
Walsin Technologies
Mfr.Part #:
0402N4R7D500CT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 4.7 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance4.7 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Case Code (Metric)1005
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
Min Operating Temperature-55 °C
Max Operating Temperature125 °C
Tolerance0.5 pF
Voltage Rating50 V